Pravdepodobne ste už videli video o mužovi menom Paul Karason, ktorému média dali prezývku „Modrý muž”. Aj keď správy stále tvrdia, že užíval koloidné striebro, je to ďaleko od pravdy. Príbeh Modrého muža je veľká mediálna dezinformácia, ktorá bola vyrobená a platená farmaceutickými spoločnosťami. Dôvodom tohto príbehu bolo vystrašiť ľudí a odhovoriť ich tak od užívania koloidného striebra. Spôsob bol ten, že sa tvrdilo, že stav Modrého muža bol spôsobený užívaním koloidného striebra, čím chceli naznačiť, že každého, kto bude užívať koloidné striebro, postihne podobný osud.

Príbeh, tak ako je prezentovaný, je zámerne nesprávna interpretácia. Faktom je, že Paul nadobudol stav nazývaný argýria, kedy sa pokožka sfarbí do šedo-modra. Tento stav si navodil sám užívaním doma vyrobenej zlúčeniny striebra, čo bol roztok vysoko koncentrovaného iónového striebra. Keď si pripravoval tento roztok, sám veril tomu, že si vyrába koloidné striebro. Avšak to, čo si vyrábal, nebolo koloidné striebro. Aby dosiahol ešte nebezpečnejší roztok, pridával do roztoku soľ, a potom elektrolýzou v skutočnosti vyrábal vysoko koncentrovaný chlorid strieborný, o ktorom je známe, že spôsobuje argýriu. Navyše túto zlúčeninu aplikoval aj na svoju kožu, čím sa stal vnútorne aj navonok fotografickou platňou. Na zavŕšenie vlastného zničenia používal solárium, aby sa striebro „natrvalo” uložilo v jeho tele. Morálnym ponaučením príbehu je uvedomiť si rozdiel medzi pravým koloidným striebrom a iónovým, prípadne proteínovým striebrom a nepokúšať sa vyrábať koloidné striebro doma. (Pravé koloidné striebro nie je možné vyrobiť doma z dôvodu zložitosti výroby. Všetky ponúkané generátory striebra v skutočnosti vyrábajú iónové striebre, nie koloidné.)

Fraška Modrého muža opäť ukázala, že nie je možné veriť masovým médiám, keď sa snažia informovať o pravdivých „správach”. Všetky „čerstvé správy” sú pripravené podľa vopred vypracovaného scenára.

Paul Karason

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *